Araç kiralama püf noktaları
oto kiralama esnasında dikkat edilmesi gereken bir çok esas bulunmakta, bunların en önemlilerini bu yazımızda sizlere aktarmaya çalışacağız.
Öncelikle aracınızı gideceğin yere (yapacağınız kilometreye) göre seçmenizi tavsiye ederim, mesela denizli izmir arası bir araca ihtiyacınız var diyelim, ortalama 700 – 800 kilometre yol yapacaksınız benzinli ortalama bir aracın en az 300 tl masrafı olacaktır, size tavsiyem mutlaka Denizli rent a car sitemizden Dizel araçları inceleyin ve bütçenize uygun olan aracı alın.

Diğer yandan araçların sigorta ve kasko gibi resmi yükümlülükleri bulunmaktadır, kesinlikle Rent a car kaskosu olmayan araç kiralamayın kaskosuz araç çalıştıran küçük işletmeler illaki var, ve biz gibi kurumsal firmalara nazaran 5 lira 10 lira gibi daha cüzzi miktarlarda araba verebiliyorlar, bunların sebebi illegal araç kiralama, usulsüz işlemlerden geçiyor, mesela ilk önce sormanız gereken şey, aracın kasko muafiyetinin kaç olduğudur, 2017 – 2018 yılında sigorta firmalarının muafiyet tutarı yüzde iki (%2) dir, genel olarak bu oranın üstüne veya altına düşmez.
Muafiyet tutarı nedir?
Muafiyet tutarı herhangi bir kaza yapmanız durumunda Trafik yasaları gereği 8 oran üzerinden suçlu bulunmanız durumunda aracın kasko bedelinin muafiyet kısmının müşterinin ödemesidir. Bu tüm Rent a car firmalarında mevcuttur. ve bu durumun belirli hükümsüzlük durumları vardır,
Hükümsüzlük durumları;
1. Ehliyetsiz araç kullanımı
2.Alkollü araç kullanımı

Bu iki durumda Tüm kasko ve sigorta ayrıcalıkları hükümsüz (geçersiz) sayılacaktır.

Denizli rent a car / Denizli Araç Kiralama